Akademik Başarıları ile Gücümüze Güç Katan Akademisyenlerimize Teşekkür Ederiz!


 •   2020 Yılı ÜniAr Üstün Performans Gümüş Ödüle Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza KAZANCIOĞLU layık görülmüştür.

Prof. Dr. Rümeyza KAZANCIOĞLU

 

 •   Eczacılık Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Gülaçtı Topçu, dünyada 7 milyona yakın bilim insanının değerlendirildiği ‘En Etkili 100 Bin Bilim İnsanı’ listesine ülkemizden giren 195 bilim insanı arasında yer almıştır.

Prof. Dr. Gülaçtı TOPÇU

 

 •   5’inci İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı kapsamında Nanokompozit İçeren Biyoaktif Bir Bileşen ve Nano-Kompozit İçeren Montmorillonit Esaslı Biyoaktif Bileşen Üretmek İçin Bir Yöntem' adlı buluşu ile 'IFIA Best Academic' Ödülü'ne layık görülmüştür.

Dr. Öğr. Üyesi Fatameh BAHADORİ

 

 •   5’inci İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı kapsamında Paratiroit Dokusu Enzimatik Hücre İzolasyon Yöntemi bronz madalya ödülüne layık görülmüşlerdir.

Dr. Öğr. Üyesi Emrah YÜCESAN

Dr. Öğr. Üyesi Beyza SERVET GÖNCÜ

 

 •   5’inci İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı kapsamında Karanfilin Probiyotik Yoğurdun Mikrobiyolojik, Kimyasal ve Duyusal Özelliklerini Arttırmak İçin Kullanımı' bronz madalyaya layık görülmüşlerdir."Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Güneş BAYIR

            Dr. Öğr. Üyesi Mehmet GÜLTEKİN

 

 •   5’inci İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı kapsamında Horlamayı Engelleyen Uyku Yastığı' buluşu ile bronz madalyaya layık görülmüştür.

 

Doç. Dr. Alper YENİGÜN

 

 •   37. Türk Nefroloji Kongresi'nde Renal Biopsy in Diabetic Patients: Indications, Results and Clinical Predictors of Nondiabetic Kidney Disease başlıklı makale ile ‘Türk Nefroloji Dergisi Makale Ödülü’ne lâyık görülmüşlerdir.

 

Prof. Dr. Meltem GÜRSU

Doç Dr. Ömer Celal ELÇİOĞLU

Öğr. Gör. Dr. Ganime ÇONAN

Uzm. Dr. Ayşe SERRA ARTAN

Uzm. Dr. Şafak MİRİOĞLU

 

 • ü  Kardiyopulmoner Fizyoterapi ABD Başkanı Prof. Dr. Nilgün Gürses ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları ABD Başkanı Prof. Dr. Erkan Çakır’ın ortak çalışması ile Türk Toraks Derneği Yurt Dışı Yayın 2020 yılı Üçüncülük Ödülü'ne lâyık görülmüşlerdir.

 

Prof. Dr. Hülya GÜRSES

Prof. Dr. Erkan ÇAKIR

 

 •   Doç. Dr. Aydan Dağ, Sağlık Bilimleri alanında 2020 TÜBİTAK Teşvik Ödülü'ne lâyık görülmüştür.

Doç. Dr. Aydan DAĞ

 

 •   14. Ulusal Genetik Kongresi’nde “Otozomal Resesif Nörogelişimsel Bozukluğun Nedeni Olarak Bi-alelik NALCN Varyantı isimli bildiri, ‘Sözlü Bildiri İkincilik Ödülü’ne lâyık görülmüştür.

Dr. Öğr. Üyesi Emrah YÜCESAN

Dr. Öğr. Üyesi Beyza SERVET GÖNCÜ

ARŞ. Gör. Seda SÜSGÜN

 

 •   Delici Kesici Alet Yaralanmasını Önlemeye Yönelik Bir Araç (A Tool for Preventing Needlestick Injuries) isimli faydalı model çalışması İnovatif Hemşirelik Derneği tarafından düzenlenen II. Uluslararası İnovatif Hemşirelik Kongresi’nde ‘Teşvik Ödülü’ne lâyık görülmüşlerdir.

Dr. Öğr. Üyesi Özcan ERDOĞAN

Öğr. Gör. Mahmut DAĞCI

 

 •   Etkili Bilim İnsanları listesinde Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyelerimiz yer almışlardır.   

Prof. Dr. Gülaçtı TOPÇU

Prof. Dr. Ahmet Ceyhan GÖNEN

Prof. Dr. Murat KARTAL

 

 •   Georgia Üniversitesi ve CDC ortaklığında yürütülen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Virüsü'ne karşı aşıların geliştirilmesine yönelik projeye doktora sonrası araştırmacı olarak katılma hakkı kazanmıştır.

 

Uzm. Dr. Elif KARAASLAN

 

 •   Geliştirmiş oldukları projeleri ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanmışlardır.

 

Dr. Öğr. Üyesi Burcu OĞLAKÇI

Uzm. Dr. Ceren DEĞER

 

 •   4’üncü Uluslararası Türk Nöroendokrinoloji Kongresi'nde ‘En İyi Poster Ödülü’ almışlardır.

 

Prof. Dr. İsmail MERAL

Arş. Gör. Yasin Ali ÇİMEN

 

 •   17.Türk Ortodonti Derneği Uluslararası Sanal Kongresi kapsamında, Ortodontik Ekspansiyon Sonucu Oluşan Dehisenslerin Tedavisinde Mezenkimal Kök Hücre Enjeksiyonu çalışması ile Orhan Okyay Sözlü Bildiri Birincilik Ödülüne laıyık görülmüştür.

 

Prof. Dr. Gökmen KURT

 

 •   17.Türk Ortodonti Derneği Uluslararası Sanal Kongresi kapsamında, Cerrahi İlk Hastalarında Diş Hareket Hızı ve Kemik Biyo Belirteçlerin Değerlendirilmesi çalışması ile Orhan Okyay Sözlü Bildiri Üçüncülük Ödülüne layık görülmüşlerdir.

 

Prof. Dr. Doğan DOLANMAZ

 Dr. Gökmen KURT

 Uzm. Dr. Ahmet AYDOĞDU

 

 •   17.Türk Ortodonti Derneği Uluslararası Sanal Kongresi kapsamında, Durulayın, Kurulayın ve Yerleştirin! Primer Uygulaması Gerektirmeyen Ortodontik Yapıştırıcıların Bağlanma Dayanımının Değerlendirilmesi çalışması ile Türk Ortodonti Derneği Özel Ödülüne layık görülmüşlerdir.

 

Prof. Dr. Gökmen KURT

Dr. Öğr. Üyesi Berza YILMAZ

Dr. Öğr. Üyesi Elif Dilara ŞEKER

Dt. Muhammet Furkan ÖZDEN

 

 •   17.Türk Ortodonti Derneği Uluslararası Sanal Kongresi kapsamında, Unilateral Kondiler Hiperplazinin Ortodontik ve Cerrahi Tedavisi: Vaka Raporu çalışması ile Klinik Araştırma Posteri Birincilik Ödülüne layık görülmüştür.

 

Dr. Öğr. Üyesi Berza YILMAZ

 

 •   17.Türk Ortodonti Derneği Uluslararası Sanal Kongresi kapsamında, Tek Taraflı Kondiler Hiperplazide Kombine Kondilektomi ve Ortodontik Tedavi Yaklaşımı çalışması ile Ayhan Enacar Vaka Sunumu Birincilik Ödülü'ne layık görülmüşlerdir.

 

Prof. Dr. Alper ALKAN

Dr. Öğr. Üyesi Nurettin DİKER

Uzm. Dr. Ezgi SUNAL AKTÜRK

Dt. Osman ÖKTEM AKTÜRK

 

 •   Uluslararası çalışmalarından dolayı İsmail Saib Sencer Yılın Kütüphanecisi ödülüne layık görülmüştür.

Prof. Dr. Kübra ZAYİM GEDİK

 

 •   ECPC (Early Career Psychiatrists Committee) Başkanlık görevini üstlenerek, Avrupa Psikiyatri Birliği Yönetim Kurulu (EPA Board) üyesi olmuştur.

Dr. Öğr. Üyesi Özge KILIÇ

 

 •   Avrupa Konservatif Diş Hekimliği Federasyonu ve Restoratif Diş Hekimliği Derneği tarafından düzenlenen 10. Dijital Conseuro’da ödüllere layık görülmüştür.

 

Prof. Dr. Evrim DALKILIÇ

Diş. Hek. Uzm. Öğr. Ayşenur TUNÇ

 

 •   Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Orkhan Aliyev in' Periprostetik Eklem Enfeksiyonunun Tanı ve Tedavisinde Sonikasyonun Yeri ve Sonuçlara Etkisi' isimli tez çalışması, SICOT Uluslararası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi’nde ‘En İyi Klinik Araştırma Ödülü’nü almıştır.

 

Dr. Orkhan ALİYEV

 

 •   Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencilerimizden Gizem Yılmaz, Türk Nöroşirürji Derneği 34.Bilimsel Kongresi’nde “Büyük Beyin Metastazı Olan Gamma Knife Radyocerrahisinin Etkinliğinin İncelenmesi” adlı sunumu gerçekleştirdi.

 

 •   Prof. Dr. İsmail MERAL ve Dr. Öğr. Üyesi Savaş ÜSTÜNOVA “İnsan ve Hayvan Bedeninde Kimyasal Ve Biyolojik Reaksiyonlar Oluşturarak, Antioksidan, Antiapoptik, Antiaging, Antiinflamatuar, Antibakteriyel, Antitoksik, Enerji Metabolizması Düzenleyici Etki Oluşturma ve Kan pH'sını Dengeleme Yöntemi" isimli buluşu ile altın madalya kazandı. Prof. Dr. Tolga Turan DÜNDAR, “Cerrahi Bipolar Mikromakas" buluşu ve Dr. Öğr. Üyesi Banu KILIÇ “Cerrahi Plak" buluşu ile gümüş madalyaya layık görüldü. Prof. Dr. Murat KARTAL ise “Zeytin (Oleae Europaea), Kekik (Origanum) Ve Tarçın (Cinnamomum) Ekstreleri Karışımından Viral Hastalıklara Karşı Koruyucu İçeceklerin Ve Bitkisel İlaçların Hazırlanması - Olivemix" buluşu ile üniversitemize bronz madalya getirdi.

 

 •   Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği (ESSSE) tarafından Üniversitemiz 2021-2025 yılları arasında Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Eğitim Merkezi seçildi.

 

 •   Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Işıl Gazioğlu TÜSEB Aziz Sancar Ödülü alan 5 bilim insanından biri seçildi.

 

 •   “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nden Bilim İnsanları Da Yer Aldı.

   

 • Stanford Üniversitesi’nde John P.A. Ioannidis ve ekibi tarafından gerçekleştirilen araştırma kapsamında Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları “Yıllık Etki” ve “Kariyer Boyu Etki” Listesi’nde üniversitemizden bilim insanları da yer aldı.

 

Öğretim üyelerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

Prof. Dr. Rümeyza KAZANCIOĞLU

Prof. Dr. Abdürrahim KOÇYİĞİT

Prof. Dr. Gülaçtı TOPÇU

Prof. Dr. Murat KARTAL

Doç. Dr. Pınar SOYSAL

 

 •   Yaşam Bilimleri ve Biyoteknoloji Enstitüsü araştırmacılarımızdan Dr. Asif M. Khan'ın 2 araştırma projesi Avrupa Birliği ve Asyalı ortaklar tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Seul, Kore merkezli TEIN*CC (TEIN*İşbirliği Merkezi) tarafından yönetilen Asi@Connect programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

 

 •   Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Deniz Ceylan Tuncaboylu ‘TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı’ ödülüne layık görüldü.

 

 •   17. TOD Uluslararası Sanal Sempozyumu’nda Diş Hekimliği Fakültesi’nden Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Doğan Dolanmaz ve ekibi ‘Şeffaf Plaklar ve Tamamen Dijital Planlama ile Ortognatik Cerrahi Tedavi’ konusuyla ‘Ayhan Enacar Sözlü Bildiri İkincilik Ödülü’nü almaya hak kazandı.

 

 •   Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Işıl Gazioğlu, TÜSEB tarafından düzenlenen Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri'nden Teşvik ödülüne layık görüldü. HIMSS + Eurasia Konferans ve Fuarı’nda düzenlenen törenle ödülünü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın elinden aldı.

 

 •   Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalımız, "Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği" tarafından Tıp eğitimi ve mezuniyet sonrası KBB ihtisas programlarında güncel akademik standartlarda eğitim verdiğini ve eğitim programlarını standartlara uygun bir şekilde güncellendiğini gösteren belgeyi almaya hak kazandı.

      Prof. Dr. Orhan ÖZTURAN ve KBB Ekibi

ü  Stanford Üniversitesi’nde John P.A. Ioannidis ve ekibi tarafından gerçekleştirilen araştırma kapsamında Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları “Yıllık Etki” ve “Kariyer Boyu Etki” Listesi’nde üniversitemizden bilim insanları da yer aldı.

Prof. Dr. Rümeyza KAZANCIOĞLU

Prof. Dr. Gülaçtı TOPÇU

Prof. Dr. Abdürrahim KOÇYİĞİT

Prof. Dr. Murat KARTAL

Doç. Dr. Pınar SOYSAL

 

 •   Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği (ESSSE) tarafından Üniversitemiz 2021-2025 yılları arasında Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Eğitim Merkezi seçildi.

 

 •   6.İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF'21'de 20 farklı ülkeden 72’si yabancı toplam 254 buluş tanıtıldı. Bezmialem Vakıf Üniversitesi olarak 10 buluşumuz ile katıldığımız fuarda 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandık.

Altın Madalya: Prof. Dr. İsmail MERAL, Dr. Öğr. Üyesi Savaş ÜSTÜNOVA

Gümüş Madalya: Doç. Dr. Tolga Turan DÜNDAN

Gümüş Madalya: Dr. Öğr. Üyesi Banu KILIÇ

Bronz Madalya: Prof. Dr. Murat KARTAL

 

 •   Ortopedi ve Travmatoloji ABD’dan Dr. Orkhan Aliyev in' Periprostetik Eklem Enfeksiyonunun Tanı ve Tedavisinde Sonikasyonun Yeri ve Sonuçlara Etkisi' isimli tez çalışması, SICOT Uluslararası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi’nde ‘En İyi Klinik Araştırma Ödülü’nü almıştır.

Dr. Orkhan ALİYEV

 

 •   Üniversitemiz ABD'nin en saygın Üniversitelerinden Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesinden sonra şimdi de Hemşirelik Bölümü ile iş birliği anlaşması imzalamıştır.

 

 •   Ortopedi ve Travmatoloji ABD Başkanımız Prof. Dr. Kerem Bilsel, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği tarafından The European federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology (EFORT) ‘Ulusal Delegesi‘olarak görevlendirildi.

 

 •   11th Conseuro Kongresi’nde Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanımız Prof. Dr. Evrim DALKILIÇ ve akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Zümrüt Ceren ÖZDUMAN, Dr. Öğr. Üyesi Burcu OĞLAKÇI; “Surface Roughness of Nanoceramic Composite and Giomer with Different Finishing and Polishing Systems” isimli çalışmalarıyla Operative Dentistry alanında Sözlü Sunum Birincilik Ödülü ve Senior Araştırma Kategorisi Sözlü Sunum İkincilik Ödülü’ne layık görüldü.