Sultangazi Yerleşkesi

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Sultangazi İlhan Varank Yerleşkesi 2016 – 2017 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir. Sultangazi beldesinin en nezih mekanında faaliyet gösteren yerleşkemiz, 3457 m2 arsa alanına kurulu, toplam 14121 m2 kapalı alanla ülkemizin en modern binalarından birine sahiptir. Bünyesinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Yabancı Diller Hazırlık Bölümü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sürekli Eğitim Merkezi bulunan yerleşkemizde yaklaşık 850 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir. Gerek ulaşım kolaylığı gerekse sosyal alanlar ve sınıf düzeni, 20.000 adet sağlık ve sosyal içerikli kitap, multimedia kaynaklarımız, 100 kişilik çalışma-okuma salonları olan kütüphanesi, masa tenisi, bilardo masaları ve kulüp odaları olan yerleşkemiz öğrencilerin başka bir yere gitmeden kampüs içinde etkin zaman geçirmesine fırsat vermektedir. Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğümüze bağlı Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık ile Mediko birimimiz de yerleşkemizde hizmet vermektedir.
Anestezi/İlk ve Acil Yardım Beceri Laboratuvarı, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Laboratuvarı, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez ve Genel Uygulama Laboratuvarı olmak üzere toplam 5 adet laboratuvarımız yerleşkemizde bulunmaktadır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde;
1-         Ağız ve Diş Sağlığı
2-         Ameliyathane Hizmetleri
3-         Anestezi
4-         Elektronörofizyoloji
5-         İlk ve Acil Yardım
6-         Optisyenlik
7-         Ortopedik Protez ve Ortez
8-         Patoloji Laboratuvar Teknikleri
9-         Radyoterapi
10-       Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
11-       Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
12-       Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programları bulunmaktadır.

Sağlık hizmetlerinde öncü Üniversitemizin 173 yıllık Hastanesinde de pratik yapma imkanı bulan öğrencilerimiz alanında ana ve aranan öğrenciler olarak iş hayatına atılmaktadırlar.
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Sultangazi İlhan Varank Yerleşkesi A, B ve C olarak 3 bloktan oluşmaktadır. Yerleşkemiz, engelli öğrencilerimizin rahat, kolay ve daha konforlu bir şekilde eğitimlerine devam edebilmeleri için gerekli fiziki şartlara sahiptir.

" Geçen altı yıllık süre içerisinde, Türkiye’nin sağlık alanında ekol üniversitelerinden biri olmayı başardık. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine eğitim açısından sınırsız fırsatlar sunuyor "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, geçmişten bugüne taşıdığı kültürü doğrultusunda, başarılı öğrenciler için her türlü imkânı sağlamaktadır. "

" Çeşitli bilgi kaynaklarına sahip olmanın yanında bilgiye erişimi temel ilke olarak benimseyen kütüphanemizin birçok uluslararası veri tabanlarına üyeliği bulunmaktadır. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi bilimin gelişmesine katkı sunabilecek bilim adamları yetiştirecek nitelikte eğitim vermektedir. ”