Öğrenci KongreleriIII. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Düzenlendi
Üniversitemizin destekleriyle öğrencilerimiz tarafından organize edilen, III. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi bu yıl Psikiyatri ve Sinirbilim temasıyla gerçekleşti.
Kongreye Mütevelli Heyeti Başkanımız Ahmet Akça, Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Tuncay, Genel Sekreterimiz Zeynep Gökçen, akademisyenlerimiz, yöneticilerimiz ve 350’nin üzerinde öğrenci katılım gösterdi. Üç günlük program şeklinde gerçekleşen kongremize Türkiye’nin 25 farklı şehrindeki 45 üniversiteden akademisyen ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı ile başlayan kongre Mütevelli Heyeti Başkanımız Ahmet Akça’nın ve Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı. Sinir ve Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanımız Prof. Dr. İsmet Kırpınar’ın Sinirbilim Kavşağında Psikiyatri konulu semineri ile devam eden kongrede “Bilincin Olağanüstü Gizemli Serüveni”, “Periferik Sinir ve Aksonal Hasar”, “Kişilikleri Tanıma ve Alzheimer Hastalığı” gibi konu başlıkları ele alındı.
Yoğun katılım gören III. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi, atölye çalıştaylarının ardından ödül töreni ile sona erdi.

I.Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongresi Düzenlendi

Abdülhamid Han Binası Erich Frank Konferans Salonumuzda "I. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongresi" yoğun katımla gerçekleşti.
Kongreye Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Genel Sekreterimiz Zeynep Gökçen, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Belce, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanımız Prof. Dr. H. Nilgün Gürses, Medipol Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Candan Algun, İstanbul Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arzu Razak Özdinçler, Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serap İnal, akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, "İlkini gerçekleştirdiğimiz Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongresinde Bezmialem Vakıf Üniversitesini seçerek Bezmialem ailesinin birer mensubu olan siz değerli öğrencilerimiz ve kıymetli misafirlerimiz ile bir arada olmanın mutluluğu içerisinde olduğumu belirtmek isterim. Ortalama insan ömrünün uzaması, hastalıkların çeşitlenmesi, yeni ihtiyaçların doğması ve bilimsel gelişmeler sağlık sektöründe yeni iş ve meslek alanlarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Sağlık alanındaki bu ihtiyaçları karşılamak açısından Sağlık Bilimleri Fakültesi büyük önem ve değer taşımaktadır. Bezmialem olarak, dünyayla birlikte ülkemizde de hızla gelişen sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlarda geleceğin yöneticilerini, sağlıkçılarını ve personellerini yetiştirmek önceliğimizdir. Sağlık Bilimleri Fakültemizde yer alan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümümüzde diğer bölümlerimizde de olduğu gibi tam donanımlı, araştıran, bilimsel düşünmeyi ve bilimsel uygulamayı gerçekleştirebilen sağlık profesyonelleri yetiştirme yolunda doğru ve kendinden emin adımlarla ilerliyoruz." şeklinde konuştu.
Katılımcıların ve öğrencilerin gerçekleştirdiği sunumlara beğenisini dile getiren Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Belce, "I.Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongremizi katılımlarıyla zenginleştiren sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli hocalarımıza saygılarımı sunar ve tüm konuklarımıza teşekkürlerimi iletirim." dedi.
I. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongresi, Koruyucu Yaklaşımlar ve Öğrencilikten Mezuniyete İzlenimlerin paylaşılmasının ardından sıklıkla kullanılan egzersiz modellerinin uygulanış biçimlerinin gösterilmesi ile son buldu.

" Geçen altı yıllık süre içerisinde, Türkiye’nin sağlık alanında ekol üniversitelerinden biri olmayı başardık. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine eğitim açısından sınırsız fırsatlar sunuyor "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, geçmişten bugüne taşıdığı kültürü doğrultusunda, başarılı öğrenciler için her türlü imkânı sağlamaktadır. "

" Çeşitli bilgi kaynaklarına sahip olmanın yanında bilgiye erişimi temel ilke olarak benimseyen kütüphanemizin birçok uluslararası veri tabanlarına üyeliği bulunmaktadır. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi bilimin gelişmesine katkı sunabilecek bilim adamları yetiştirecek nitelikte eğitim vermektedir. ”