ÖDÜLLÜ BEZMİALEMLİLER

Bezmialem Öğrencisi Cern Enlight 2018 Londra Konferansına Davet Edildi

Üniversitemizin öğrencileri, gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalarla ulusal ve uluslararası platformlarda yer almaya devam ediyor. Daha önce aldığı ödüllerle adından söz ettiren ve Dünyada ilk kez bir tıp öğrencisi olarak CERN(Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi)'ne kabul edilen öğrencimiz Ahmet Serdar Mutluer, gerçekleştirdiği çalışma ile Cern Enlight 2018 Londra Konferansına davet edildi. "Interpretation Of Heart Sounds With Deep Convolutional Neural Network" adlı çalışmasını Cern Enlight 2018 Londra Konferansında poster sunum olarak gerçekleştiren Ahmet Serdar Mutluer'i Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.Öğrencilerimiz III. Uluslararası Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğrenci Kongresinde

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı öğrencilerimizin poster çalışmaları III. Uluslararası Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğrenci Kongresine kabul edildi. Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Ayrıca Genel Sekreterimiz Zeynep Gökçen, Genel Sekreter Yardımcımız Ramazan Serkan Özcan ve Tıbbi Dokümantasyon Program Koordinatörü Öğr. Gör. Özlem Yalçınkaya ile birlikte öğrencilerimizi makamında tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.Bezmialem Öğrencileri Ödüllere Doymuyor!

Uluslararası platformda boy göstermeye devam eden üniversitemizin öğrencileri başarılarına bir yenisini daha ekledi. İtalya'nın Roma kentinde düzenlenen 24. Dünya Nanoteknoloji Kongresinde Eczacılık Fakültesi öğrencilerimizden Zeynep Küçük, Bilgesu Beriha Sevim ve Buse Hande Çerçi sunmuş oldukları "Pre-formulation of Solid Preparation Based on Nano-Montmorillonite" başlıklı poster sunumları ile birincilik ödülünü almaya hak kazandılar. Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


Bezmialem Öğrencisine Davet!

Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencilerimizden Ahmet Serdar Mutluer, Erzurum Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Genaktüel Kulübü tarafından düzenlenen Uluslararası Katılımlı 1. Genaktüel Nobelyum Bilim Günleri'ne konuşmacı olarak davet edildi. Erzurum Teknik Üniversitesi'nde, Nobel ödüllü bilim insanı Tim Hunt'ın da yer aldığı 15 bilim insanının katılımıyla Uluslararası Katılımlı Nobelyum Bilim Kongresi düzenlendi. Doğu Anadolu Bölgesinde ilk defa Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kongresi olarak düzenlenen kongrede Tıp Fakültesi öğrencilerimizden Ahmet Serdar Mutluer "Understanding the Brain" konulu konuşma gerçekleştirdi. Çeşitli üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeyinde öğrenim gören yaklaşık 300 öğrenci ve akademisyenin katılım gösterdiği kongrede bilim insanları; moleküler biyoloji, immünogenetik, moleküler genetik, biyoteknoloji, kanser, nanoteknoloji, nörobilim, kök hücre, mikrobiyoloji, biyoinformatik, genetik mühendisliği, evrim ve ilaç teknolojisi alanlarında sunum gerçekleştirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancoğlu, öğrencilerimizi tebrik ederek bilimsel çalışmalarında başarılarının devamını diledi.Bezmialem Öğrencileri Ödüle Doymuyor

Eczacılık Fakültesi 3. sınıf öğrencilerimizden Rabia Duran ve Sümeyra Pancur, Marmara Üniversitesi'nin düzenlediği Bitkilerle Tedavi Sempozyumunda Prof. Dr. Murat Kartal danışmanlığında yapmış oldukları "Zerdeçalın Günlük Kullanımda Etkinliğinin Artmasına Yönelik Derleme" adlı çalışmaları birincilik ödülüne layık görüldü. Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancoğlu, öğrencilerimizi tebrik ederek bilimsel çalışmalarında başarılarının devamını diledi.Bezmialem Öğrencileri Başarılarına Devam Ediyor

Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencimiz Ayşe Sena Yüksel, Middle East Cystic Fibrosis Associstion'nın düzenlediği 2nd Middle East Cystic Fibrosis Conference'da Prof. Dr. İsmet Kırpınar mentörlüğünde ve Prof. Dr. Erkan Çakır ile Dr. Lina Al Shadfan'ın yardımları eşliğinde gerçekleştirdiği "Caregiver Burden in Parents of Children With Cystic Fibrosis and Attention Deficit Hiperavtivity Disorder: A Comperative Study " isimli çalışması poster olarak sunuldu. Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, İzmir'de gerçekleşen konferansta Tıp Fakültesi öğrencimiz Ayşe Sena Yüksel'in çalışmasının poster olarak sunulmasından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
2018 Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresinde Bezmialem Rüzgarı!

Üniversitemiz, "2018 Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi"ne katılım gösterdi. Tanı ve tedavi yeniliklerinin tartışıldığı, gerçekleştirilen sunumlarla tecrübe, beceri ve birikimlerin de paylaşıldığı kongreye Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkan Vekilimiz Doç. Dr. Mehmet Bayram ve ekibi öğrencilerimizle katılım sağladı. Antalya Belek'te düzenlenen kongrede akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalardan dolayı ödül almaya hak kazandılar. Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkan Vekilimiz Doç. Dr. Mehmet Bayram "Çevresel Asbestin Saptandığı Anadolu'da Yeni Bir İl: Kastamonu" adlı çalışmasından dolayı en iyi sözlü bildiride birincilik ödülüne, Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencilerimizden Emine Parlak, OSA&Depresyon" adlı çalışmasından dolayı en iyi poster kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Kongrede Hastanemiz bünyesinde görev yapan İntörn Dr. Melike Bilgin, "Türk Popülasyonunda Akciğer Adenokarsinom Olgularında EGFR, ALK, ROS-1 Mutasyonlarının Prevelansı ve Etkileyen Faktörler" konulu çalışmasıyla sunum gerçekleştirdi. Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencilerimizden Betül Kınık'ın ise "Türkiye'deki Doktorların Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Bilgisi, Bakış Açısı ve Kullanımları" adlı çalışması kongrede poster olarak sunuldu. Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, 2018 Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresinde farklı kategorilerde ödüller ve başarılar elde eden akademisyenlerimiz ile öğrencilerimize tebrik belgelerini takdim ederek başarılarının devamını diledi.Cumhuriyet Kupası Kick Boks Şampiyonu Bezmialem’den

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen İstanbul İl Geneli Cumhuriyet Kupası Kick Boks Şampiyonasında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu 1. Sınıf öğrencimiz Zehra Cihan şampiyon oldu. Şampiyon öğrencimizi makamına davet eden Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, başarılı performansından dolayı öğrencimiz Zehra Cihan'ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Çeyrek final ve yarı final müsabakalarını kazanarak finale yükselen öğrencimiz, Bağcılar Olimpik Spor Kompleksinde gerçekleşen final mücadelesinde 3 rauntta da rakibine üstünlük sağlayarak şampiyonluğu elde etmiştir.Uluslararası Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’nden BVU Öğrencilerine Ödül!

22 Eylül tarihinde Polonya’nın Gdańsk şehrinde düzenlenen “1. Uluslararası Ortopedi ve Travmatoloji Konferansı”nda Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ödüle layık görüldü. Tıp Fakültesi 4. Sınıf öğrencimiz Nurdan Güngören ve Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencimiz Mehmet Uzun gerçekleştirdikleri “Surgical Excision vs Steroid İnjections İn Simple Bone Cysts“ başlıklı sunumlarından dolayı Ortopedi ve Travmatolojiyi 110 ülkede temsil eden “Uluslararası Ortopedik Cerrahi ve Travmatoloji Derneği (SICOT)”ne üye olmaya hak kazandılar. Öğrencimiz Mehmet Uzun, üye olmaya hak kazandığı Uluslararası Ortopedik ve Travmatoloji Derneği’nin en genç üyesi unvanını elde etti.
2015-2016 Eğitim Öğretim döneminde biri Türkiye 51.'si Halit Enes Güneş olmak üzere ilk 2000'den 12 öğrenci Bezmialem'i tercih etti. Bizi tercih eden öğrencilerimiz başarılarını ulusal ve uluslararası birçok alanda yaptıkları çalışmalar ve aldıkları ödüllerle arttırdı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ahmet Serdar Mutluer, “Verimli Güç Kontrolü ile Yükselticiler Kullanılarak Kablosuz Veri Aktarımı” adlı projesiyle İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen 6. Led Yarışmasında birincilik ödülü kazandı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Leyla Elmas’ın, “Single-session radiofrequency ablation on benign thyroid nodules: a prospective single center study” isimli bilimsel projesi tıp biliminin uluslararası en saygın dizinlerinde yayınlandı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Ayça İlbak, “P53 expression and relationship with MDM2 amplification in breast carcinomas” isimli bilimsel makalesi uluslararası alanda yayın yapan Pudmed dergisinde yayınlanmıştır.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Büşra Demir, Hatice Kübra Saylak, Serra Aydın Çataklı, Hatice Kübra Dursun, 27-29 Mart 2015 tarihleri arasında Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (TÖBAT)’nun düzenlediği 6. Uluslararası Öğrenci Kongresi’nde sundukları bilimsel çalışmaları ile gösterdikleri başarı üzere çalışmalarının makale şeklinde Clinical and Investigative Medicine dergisinde yayınlanmasına hak kazandılar.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Mehveş Beliz Beşışık Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu düzenlediği “PEDİATRİ” temalı YÜTBAT 10.Ulusal Tıp Öğrenci Kongresinde yapmış olduğu “Acil Birimlerinin Çocuk Hastalarda Kawasaki Hastalığı Farkındalığı” konulu poster sunumu ile “ Poster Sunum Birincisi” olmuştur.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Fulya Koç ve 4. Sınıf öğrencimiz Beyza Arpacı’ nın, birinci isim olarak hazırladıkları “Relationship not found between blood and urine concentrations and body mass index in humans with apparently adequate boron status.” isimli bilimsel yayınlarının, tıp biliminin uluslararası en saygın dizinleri olan Pubmed ve SCI-Expanded’ da yer alan “Biological Trace Element Research” isimli dergisinde yayınlanması kabul edildi.

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Ahmet Hamdi Selçuker, Enes Bekman, Akif Aslantaş ve Buğra Düç’ 15 -16 Nisan 2016 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen ’’YUDBAT 5. Ulusal 3. Uluslararası Öğrenci Araştırma Günleri Kongresi’nde, Prof. Dr. Aslıhan Üşümez, Yrd. Doç. Dr. İlkin Tuncel ve Yrd. Doç. Dr. Ali Şirali danışmanlığında hazırladıkları “EVAULATION OFCOLOUR CHANGING IN PORCELAIN- USED-TO-METAL RESTORATIONS AFTER REPEATED FIRING CYCLES” isimli çalışmaları sözlü bildiri üçüncüsü olarak seçilmiştir.

" Geçen altı yıllık süre içerisinde, Türkiye’nin sağlık alanında ekol üniversitelerinden biri olmayı başardık. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine eğitim açısından sınırsız fırsatlar sunuyor "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, geçmişten bugüne taşıdığı kültürü doğrultusunda, başarılı öğrenciler için her türlü imkânı sağlamaktadır. "

" Çeşitli bilgi kaynaklarına sahip olmanın yanında bilgiye erişimi temel ilke olarak benimseyen kütüphanemizin birçok uluslararası veri tabanlarına üyeliği bulunmaktadır. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi bilimin gelişmesine katkı sunabilecek bilim adamları yetiştirecek nitelikte eğitim vermektedir. ”