Laboratuvarlar

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi; verdiği sağlık hizmetlerinin bir parçası olarak tıbbi biyokimyadan, mikrobiyolojinin alt disiplinlerine ve genetik laboratuvarlarından patolojiye tıbbi klinik laboratuvar hizmetlerini hasta hizmetlerinin tamamlayıcı unsuru olarak sunmaktadır. Buna ek olarak, ilklerin sağlık üniversitesi olmanın yüklediği sorumluluğun gereği, sağlığın bütün alanlarında araştırmalar yapmaktadır.

TÜRKİYE’NİN İLK EN KAPSAMLI OSCE VE BECERİ LABORATUVARI BEZMİÂLEM’DE

Öğrencilerimizin mezun olmadan hastane ortamını deneyimleyecekleri OSCE ve Beceri Laboratuvarı Üniversitemizde yer almaktadır. Dünya standartlarına uygun OSCE ve Beceri Laboratuvarı’nda bulunan tam donanımlı 13 yapılandırılmış klinik muayene istasyonu ve öğrenci polikliniği ile öğrencilerimiz el becerilerini geliştirerek mesleki anlamda ön plana çıkacaklardır.

" Geçen altı yıllık süre içerisinde, Türkiye’nin sağlık alanında ekol üniversitelerinden biri olmayı başardık. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine eğitim açısından sınırsız fırsatlar sunuyor "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, geçmişten bugüne taşıdığı kültürü doğrultusunda, başarılı öğrenciler için her türlü imkânı sağlamaktadır. "

" Çeşitli bilgi kaynaklarına sahip olmanın yanında bilgiye erişimi temel ilke olarak benimseyen kütüphanemizin birçok uluslararası veri tabanlarına üyeliği bulunmaktadır. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi bilimin gelişmesine katkı sunabilecek bilim adamları yetiştirecek nitelikte eğitim vermektedir. ”