Kütüphanemiz

“Çeşitli bilgi kaynaklarına sahip olmanın yanında bilgiye erişimi temel ilke olarak benimseyen kütüphanemizin birçok uluslararası veri tabanlarına üyeliği bulunmaktadır.”


Kütüphanelerimiz, Üniversitemizin eğitim-öğretim kalitesini arttırmak, araştırma geliştirme çalışmalarını desteklemek, modern kütüphaneciliğin gerektirdiği hizmetleri verebilmek amacıyla kullanıcıların her tür ve ortamdaki bilgi ve belge ihtiyaçlarını en iyi kaynaktan hızlı bir şekilde karşılamak, ulusal ve uluslararası ölçekte bilgi birikimi, kullanımı ve transferine destek olmak, kullanıcılarımızın daha çok bilgiye kampüs içindeki ve dışındaki kendi fiziksel ortamlarından erişmelerini sağlamak, akademik ve sosyal yaşamı etkile- me gücü yüksek bir Kütüphane ve Bilgi Merkezi oluşturma amacıyla 2010 yılında Rektörlük bünyesinde kurulmuştur.


Dinamik ve değişime öncülük eden bir vizyon ile çalışmalarını sürdürmekte olan mevcut Merkez Kütüphanemiz, kullanıcı dostu ve sosyal hayatın mekanı olacak şekilde Bezmialem Valide Sultan Kütüphanesi adıyla 2018 yılının Ocak ayında Abdülhamid Han Binamızda son teknolojiler ve yeni ek hizmetler ile yenilenerek 200 kişi oturum kapasitesiyle hizmete açılmıştır. Yeni kütüphanemiz ile birlikte kullanıcıların değişen ihtiyaçları gözetilerek 4 adet grup çalışma odası, 1 adet seminer salonu, 1 adet multimedya odası ve 7/24 çalışma alanı hizmete sunulmuştur. Bunun yanı sıra diğer bir yerleşkemiz olan Eyüp Sultan Yerleşkemize ait kütüphanemizin alanı 173 m2 olup, son sistemlerle donatılarak hizmet vermektedir. Sultangazi İlhan Varank Yerleşkemizdeki kütüphanemiz ise, modern tasarımların bulunduğu 3 adet grup çalışma odası, 1 adet bilgisayarlı çalışma odası ve 2 adet kitap okuma salonu ile birlikte 100 kişilik çalışma kapasitesine sahiptir.


Geçmişten geleceğe bilgi sunan kütüphanelerimiz, yönergeye bağlı olarak öğrencilere, akademik ve idari personele doğrudan tüm kaynaklardan yararlanma olanağı sunmaktadır.

 


Kütüphane Verileri

Adet

Veri Tabanları

15

E- kitap

24.000+

E- dergi

45.000+

Basılı Kitap

25.000+

 

Kütüphanelerimizde kablosuz internet erişimine ek olarak öğrencilerin kullanımına açık çok sayıda masa üstü bilgisayar bulunmaktadır. Ayrıca sağlık alanında prestijli birçok elektronik veri tabanına üyeliklerimizle bilimsel çalışmalara katkıda bulunmaktayız. Kullanıcılarımız, kütüphane web sayfasından tüm hizmetlere güncel olarak ulaşabilir. Alanında uzman kütüphane personelleriyle doğrudan iletişim kurarak her türlü bilgi isteğine erişimde yardım alabilirler. Valide Sultan Kütüphanemiz kullanıcılarına 7/24 hizmet vermekte olup, Eyüp Sultan Yerleşkesi Kütüphanemiz ve İlhan Varank Yerleşkesi Kütüphanemiz ise hafta içi her gün toplam 45 saat hizmet vermektedir.


" Geçen altı yıllık süre içerisinde, Türkiye’nin sağlık alanında ekol üniversitelerinden biri olmayı başardık. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine eğitim açısından sınırsız fırsatlar sunuyor "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, geçmişten bugüne taşıdığı kültürü doğrultusunda, başarılı öğrenciler için her türlü imkânı sağlamaktadır. "

" Çeşitli bilgi kaynaklarına sahip olmanın yanında bilgiye erişimi temel ilke olarak benimseyen kütüphanemizin birçok uluslararası veri tabanlarına üyeliği bulunmaktadır. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi bilimin gelişmesine katkı sunabilecek bilim adamları yetiştirecek nitelikte eğitim vermektedir. ”