Eyüp Sultan Yerleşkesi

Üniversitemiz Eyüp Sultan Yerleşkesi Eyüp ilçesi Alibeyköy mevkiinde bulunmaktadır. Yerleşkemiz 11 kattan oluşmakta olup, 5 katı fakülte, 2 katı fakülte uygulama poliklinikleri, 1 katı sporcu sağlığı merkezi ve idari katlardan oluşmaktadır. Fakültemiz bölümleri olan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Beslenme ve Diyetetik ve Ergoterapi bölümlerinin teorik dersleri Eyüp Sultan Yerleşkesi’nde, uygulama dersleri ise Tıp Fakültesi Hastanemiz ile Eyüp Sultan Yerleşkesi’nde verilmektedir. Odyoloji Bölümünde ise teorik dersler Eyüp Sultan Yerleşkesi'nde, uygulama dersleri Fatih Ek Hizmet Binası'nda verilmektedir.

Yerleşkemiz, Eminönü, Beyoğlu, Taksim, Mecidiyeköy, Şişli gibi merkezi konumlara 15-20 dakika mesafededir. Eyüp Metrobüs durağına 10 dakika mesafede bulunmaktadır. Ayrıca Fatih ana kampüs ile yerleşkemiz arasında ücretsiz ring seferlerimiz bulunmaktadır.

" Geçen altı yıllık süre içerisinde, Türkiye’nin sağlık alanında ekol üniversitelerinden biri olmayı başardık. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine eğitim açısından sınırsız fırsatlar sunuyor "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, geçmişten bugüne taşıdığı kültürü doğrultusunda, başarılı öğrenciler için her türlü imkânı sağlamaktadır. "

" Çeşitli bilgi kaynaklarına sahip olmanın yanında bilgiye erişimi temel ilke olarak benimseyen kütüphanemizin birçok uluslararası veri tabanlarına üyeliği bulunmaktadır. "

" Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi bilimin gelişmesine katkı sunabilecek bilim adamları yetiştirecek nitelikte eğitim vermektedir. ”